Restoran Otomasyon Programları

WinPOS Restoran Programı

restoran programi


WinPOS uygulamasında masa konumları tanımlanarak masa rezervasyonu yapılabilir.
Müşteriden alınan siparişler el terminali veya dokunmatik ekranlardan hızlı bir şekilde girişi yapılabilmektedir.
Sistemde açık masa olarak izlenen bir adisyon kasiyer pos ekranından seçilerek hesap kapatma işlemi yapılabilir.
İstenilen tarih ve saat aralığında garson bazında yapılan satışları takip edebilir.
Garsonlar müşteri memnuniyeti açısından masaya bazı ikramlarda bulunurlar.
Alternatif yazıcı modülü sayesinde sorunsuz sipariş çıktıları alınır.
İşletmenizde, dışarıdan gelen siparişlerin takibini sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz için gerekli uygulamalar hizmetinize sunulmuştur.

Win P.O.S. Uygulaması Kullanıcı Dostu Özelliklerinden Birkaçı

Masa Rezervasyon

Win P.O.S. uygulamasında masa konumları tanımlanarak masa rezervasyonu yapılabilir. Girilen bu bilgiler ileriye dönük müşteri yoğunluğunun tespit edilmesini sağlar. Böylelikle yoğunluk durumuna göre hazırlık yapılması sağlanmış olur.

masa rezervasyonu

Yeni Masa & Sipariş İşlemleri

Müşteriden alınan siparişler el terminali veya dokunmatik ekranlardan hızlı bir şekilde girişi yapılabilmektedir. Sipariş girişi sırasında açıklama girebilme, porsiyon tanımlama gibi bilgiler girilebilir. Alınan siparişler, mutfak, bar gibi üretim noktalarında bulunan sipariş yazıcılarından yazdırılarak verilecek hizmetin maksimum hıza ulaşması sağlanmıştır.

yeni masa


Alınan sipariş kayıt edildiğinde kasiyer pos kontrol ekranında “açık masa olarak izlenebilmektedir. Açık masalar üzerinde, sipariş ekleme, hesap aktarma, masa değiştirme, ara ödeme, bir masa üzerinde birden fazla hesap açma, indirim ve buna benzer birçok işlem yapılabilmektedir.

siparisler

Hesap Kapatma İşlemleri

Sistemde “açık masa olarak izlenen bir adisyon kasiyer pos ekranından seçilerek hesap kapatma işlemi yapılabilir. Adisyon tahsilat seçeneklerinden bir veya birkaçı seçilerek masa hesabı kapatıldığında adisyon içeriğindeki malzemeler stok miktarlarından otomatik olarak düşer, ödeme şekline göre cari, çek veya kasa hesap hareketleri oluşur.

restoran programi

Hasılat & Analiz & Log

İstenilen tarih ve saat aralığında garson bazında yapılan satışları takip edebilir, tahsilât kontrolü yapabilirsiniz. Gerçekleşmiş ve beklenen hâsılatınızı anlık takip edebilirsiniz. Gün sonundaki hâsılatlarınızı garson performansı, ürün performansı, tahsilât şekline göre grafiklendirip rapor şeklinde alabilirsiniz. Hangi üründen ne kadar satış yapılmış miktarsal ve tutarsal olarak takip edebilirsiniz. Yapılan işlemlerin LOG takipleri detaylı olarak raporlanabilmektedir.

hasilat

İkram ve İndirimler

Garsonlar müşteri memnuniyeti açısından masaya bazı ikramlarda bulunurlar. Restoran Yönetiminin ikram için seçtiği ürünleri tüm garsonlar müşterilerine ikram edebilirler. Bu demek değildir ki sadece bu ürünler ikram edilebilir. Kasada yetki seviyesine göre kasiyer istediği ürünü ikram edebilir. Ayrıca masanın toplam hesabı üzerinden belirlenen oran ya da tutar indirimi yapılabilir.

Arayan Müşteriyi Tanıma Müşteri Kartları & CRM

İşletmenizde, dışarıdan gelen siparişlerin takibini sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz için gerekli uygulamalar hizmetinize sunulmuştur. Caller – id modülü ile arayan müşterinin telefon numarasından, adı soyadı, adres bilgileri ve özel açıklamalar tespit edilebilmektedir. Böylelikle, telefonun daha az süre meşgul edilmesi ve siparişin daha hızlı alınması sağlanmıştır. Bir müşteriye birden fazla telefon kaydı, ilk kez arayan bir müşterinin otomatik olarak sisteme kayıt edilmesi gibi birçok işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilir.
İşletmenize ait hazırlanmış müşteri kartlarına, müşteri bilgileri indirim oranları vb. bilgiler yükleyerek, el terminalleri ve pos ekranlarından müşteri sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Müşteri profili tanımlama programı ile müşterilerinizin resimlerini koyabilir, misafirlerinizin önemli günlerinde sürprizler yapabilirsiniz.

crm

Hesap Kapatma İşlemleri

Sistemde açık masa olarak izlenen bir adisyon kasiyer pos ekranından seçilerek hesap kapatma işlemi yapılabilir. Adisyon tahsilat seçeneklerinden bir veya birkaçı seçilerek masa hesabı kapatıldığında adisyon içeriğindeki malzemeler stok miktarlarından otomatik olarak düşer, ödeme şekline göre cari, çek veya kasa hesap hareketleri oluşur.

hesap kapama

Alternatif Yazıcı

Üretim departmanlarındaki sipariş yazıcılarından herhangi birinde sorun oluştuğunda Alternatif yazıcı modülü devreye girerek siparişlerin diğer yazıcıdan çıkmasını sağlar ve böylelikle siparişlerin çıkmaması diye bir sorun asla yaşanmaz.

yazici